piątek, 30 czerwca 2017

"Tropik matematyczny dla klasy III " - wydawnictwo NIKO

Witajcie
Dziś troszkę się pouczymy :) Tak, wiem że wakacje zaczęły się dopiero tydzień temu. Zaraz powiecie co to za matka, która we wakacje męczy dziecko zadaniami z matematyki. A ja Wam powiem, że mój synuś sam zabrał się za rozwiązywanie tych zadań. Dla Niego to nie nauka, lecz zabawa. Zadania są tak skonstruowane, że dziecko samo chce się z nimi zmierzyć bez namawiania przez rodziców.


Szczegółowe informacje:

autor: Monika Kozikowska
ISBN:978-83-64077-02-9
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękkaKsiążeczka ta została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy III kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno –wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.


Szczerze polecam tą książeczkę każdemu dziecku, nieważne czy lubi matematykę czy też nie. Zadania napisane są zrozumiałym językiem, więc Nasze pociechy poradzą sobie z nimi nawet bez pomocy rodziców. 


Moim zdaniem wakacje też są dobrym czasem aby powtórzyć sobie to czego dziecko nauczyło się w szkole.Kiedy za oknem jest brzydka pogoda ( tak jak dzisiaj u mnie: deszcz, wiatr ) to warto podsunąć Naszym milusińskim taką książeczkę. Starajmy się aby dzieciaczki nie spędzały całych wakacji przed telewizorem czy komputerem.


Oczywiście to, że otrzymałam książeczkę za darmo nie wpływa na moją opinię.

3 komentarze:

  1. Kochamy to wydawnictwo po prostu kochamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie wydana książka, zachęca do nauki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pamiętam jak mama kupowała mi tego typu książki, ale i tak matematyka w ogóle nie wchodziła mi do głowy :p

    OdpowiedzUsuń