wtorek, 24 czerwca 2014

Lektury na wakacje :)Ostatnio trochę zaniedbałam czytanie dla przyjemności z powodu pisania pracy magisterskiej. Na szczęście najgorsze już za za mną, obrona dopiero we wrześniu, a do tego czasu mogę troszkę nadrobić książkowe zaległości.
Dziś przyszła paczka z zamówionymi lekturami na wakacje.
Oto one:

1. Cecelia Ahern - " Gdybyś mnie teraz zobaczył "

" W świecie Elizabeth Egan wszystko ma ustalone miejsce. Porządek i precyzja pozwalają jej utrzymać życie pod kontrolą i chronią ją przed wspomnieniami o bólu i krzywdzie, jakich doświadczyła w przeszłości. Gdy pewnego dnia nie wiadomo skąd zjawia się tajemniczy przybysz, w duszy Elizabeth zaczynają zachodzić przemiany, o jakich jej się nawet nie śniło. Dręczy ją jednak świadomość, że choć szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy najdrobniejsza nieostrożność albo nieszczęśliwy zbieg okoliczności i wszystko znowu będzie tak jak dawniej. "

2. David Goodis - " Księżyc w rynsztoku "

"Williama Kerrigana od kilku miesięcy dręczy wspomnienie siostry która po zgwałceniu odebrała sobie życie. Nie wierzy w jej samobójczą śmierć. Powracając do mrocznego zaułka gdzie znaleziono ja martwą zastanawia się kto mógł się przyczynić do tego dramatu. W pobliskim barze szuka prawdziwego sprawcy tego nieszczęścia - kogoś kto w pijanym widzie zapomni się i powie słowo za dużo... I tak poznaje Lorettę Channing piękność zjawiającą się w tym barze po brata-alkoholika, Newtona. Może zauroczony nią Kerrigan zapomni o dręczącej go obsesji..."

3.Tatiana Jachyra - " Wieczerza "

"Dawid - lekarz ginekolog, socjopata i neurotyk - oraz Yasmine - tancerka w klubie go-go, dorabiająca jako prostytutka - pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Okazuje się jednak, że bolesne doświadczenia z dzieciństwa odcisnęły się na życiu każdego z nich tak wyraźnym piętnem, że ich losy splatają się w skomplikowanym, dławiącym węźle."

4.Cherrie Lynn - " Do szaleństwa "

"Candace ma dość sprawiania przyjemności innym, zwłaszcza rodzicom, którzy wciąż dyktują jej, co ma robić. Czas sprawić przyjemność sobie. Postanawia więc zafundować sobie na urodziny tatuaż. A nikt nie zrobi tego lepiej niż Brian, w którym Candace kocha się od dawna…
Od pierwszej chwili, gdy wchodzi do jego studia tatuażu, pociąg, jaki zawsze do niego czuła, wybucha ze zdwojoną siłą. A Candace uświadamia sobie, że nieziemsko seksowny artysta może dać jej o wiele więcej, niż rozkoszny obrazek na nagiej skórze. Jeśli tylko Candace odważy się sprzeciwić rodzinie i posłucha głosu serca, które mówi, że za tatuażami kryje się najwspanialszy facet na świecie…"

5. Samantha Young - " Wbrew zasadom "

"Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotnika układało jej się całkiem nieźle, dopóki nie wprowadziła się do nowego domu na Dublin Street, gdzie poznała mężczyznę, który wtargnął w jej starannie strzeżoną prywatność.
Braden Carmichael zawsze dostawał to, czego chce – a tym razem jest zdeterminowany zaciągnąć Jocelyn do łóżka. Wiedząc, jak bardzo obawia się ona stałych związków, Braden proponuje układ bez zobowiązań, który zadowoli ich oboje. Zaintrygowana Jocelyn zgadza się, ale wkrótce przekonuje się, że Bradenowi nie wystarcza jedynie wielka namiętność. Uparty Szkot chce poznać jej prawdziwą naturę – przeniknąć aż do jej duszy."

Może Wy macie jakieś ciekawe książki godne polecenia ?

17 komentarzy:

 1. Nie znam tych książek. Ja muszę nadrobić Wiedźmina i książki Palmera, które dostałam na Gwiazdkę xD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widźmina także nie czytałam, ale wszystko jeszcze przede mną :)

   Usuń
 2. "Wieczerza" intryguje. Dość głośno się o niej zrobiło na blogach.
  Życzę Ci miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wieczerzy zachęciła mnie recenzja na blogu http://lustro-rzeczywistosci.blogspot.com/
   Dziękuję :)

   Usuń
 3. Ahern to zdecydowanie pani na wakacje - lekka, miła i przyjemna. W dodatku nigdy nie zawodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sandi, dziękuję, jestem książkomaniaczką, na pewno cos sobie kupię i poczytam. Pozdrawiam. Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem książkomaniaczką, ale przez pracę magisterską mam troszkę zaległości.
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Dzięki za pomysły na nowe lektury wakacyjne :) widzę, że książki fajne do poczytania na wyjazd :) Ja ze swojej strony mogę polecić Ci trylogię Delirum autorstwa Olivier Lauren - świetne książki, zapewniam Cię, że się wciągniesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, chętnie zapoznam się z tą trylogią :)

   Usuń
 6. Zdecydowanie najchętniej przeczytałabym ogólnie zachwalaną Ahern:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj jeszcze dokupiłam sobie 3 książki pani Ahern ( akurat była promocja w taniej książce ) :)

   Usuń
 7. Nie czytałam żadnej z tych książek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już powoli zapoznaję się moim stosikiem i jestem bardzo zadowolona :)

   Usuń
 8. Nie znam tych książek, ale biorę udział w Twoim konkursie i może mi się poszczęści :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Same ciekawe pozycje :)

  OdpowiedzUsuń