niedziela, 22 marca 2015

Peeling\maseczka z pestek malin Ol'Vita

Dziś drugi produkt, który wybrałam sobie do przetestowania, dzięki uprzejmości firmy Ol'Vita.

Jest to kosmetyk pełniący podwójną rolę. Może być zarówno peelingiem jak i maseczką. Możemy stosować go na każdą część ciała. Ja ograniczyłam się póki co tylko do twarzy.


Kilka słów od producenta:

Peelingi naturalne powstają w wyniku zmielenia nasion różnych owoców i orzechów. Są one cennym i w 100 % naturalnym źródłem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, antyutleniaczy i wielu innych substancji aktywnych. Nie zawierają substancji konserwujących, sztucznych barwników ani dodatków zapachowych. Są łatwe i przyjemne w użyciu.

Peeling jest prostym zabiegiem kosmetycznym, który z powodzeniem można wykonać samemu w domu. Pozostawia skórę oczyszczoną , delikatną i świeżą. Doskonale rozjaśnia skórę, pobudza mikrokrążenie i przyczyni a się do lepszego wchłaniania kremów czy maseczek.

Gruntowne złuszczenie naskórka całego ciała warto przeprowadzić raz w tygodniu. Dzięki niemu zostaną usunięte zanieczyszczenia skóry, obumarłe komórki naskórka, a także odblokowane ujścia gruczołów łojowych co w konsekwencji zapobiegnie powstawaniu zaskórników.


Peeling doskonale przygotowuje skórę pod: makijaż, samoopalacz, maseczki, balsamy i odżywki.


Na bazie preparatu do peelingu można stworzyć maseczkę peelingującą. Dzięki temu połączyć można działanie odżywcze i złuszczające. W tym celu należy zalać przegotowaną chłodną wodą porcję naturalnego peelingu w takiej proporcji, aby uzyskać konsystencję papki. Następnie nałożyć na twarz, szyję i dekolt . Pozostawić na 10 min. Przy zmywaniu twarzy wykonujemy 2-3 minutowy masaż twarzy.


Ten produkt również testowałam razem z siostrą.

Peeling bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy. Nie podrażnia, nie uczula. Ma bardzo intensywny zapach, nie do końca przyjemny, więc wrażliwe nosy pewnie po niego nie sięgną. Skóra twarzy po zastosowaniu jest gładka i świeża.

Maseczka bardzo dobrze odżywia, nawilża i regeneruje skórę twarzy.  Reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza pory. 

Oczywiście jest to produkt w 100% naturalny.


6 komentarzy: