środa, 12 lipca 2017

Trudne zadania - piszemy wypracowania. Klasa III Wyd. NIKO

Witajcie Kochani !
Ostatnio liczyliśmy, dziś za to napiszemy opowiadanie :)
Mój synek woli przedmioty ścisłe. Kiedy ma do napisania dłuższą formę wypowiedzi, to zaczyna się licytacja: "Ile zdań muszę napisać ? A nie mogę krócej? " Czasami brakuje Mu pomysłów na list czy opis. Z pomocą przychodzi nam książka "Trudne zadania - piszemy wypracowania".szczegółowe informacje:
autor:Monika Kozikowska
ISBN:978-83-64077-07-4
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2014, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka

Z tą książeczką napisanie opowiadania, zaproszenia czy listu jest bajecznie proste. Ciekawe ćwiczenia wprowadzą dziecko w dany temat. Napisane są w prostej i zrozumiałej formie. Każde dziecko poradzi sobie z nimi samodzielnie.


Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN.Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie III klasy kształcenia zintegrowanego oraz do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu.
Jej celem jest pokazanie, jak należy pisać zaproszenie, ogłoszenie, list, opowiadanie i opis. Zawiera wiele ćwiczeń gramatyczno-stylistycznych prowadzących do nabycia umiejętności redagowania krótszych i dłuższych form wypowiedzi pisemnych.


 Dzięki książeczce dziecko nauczy się pisać:

 • list
 • pozdrowienia
 • życzenia
 • zaproszenie
 • opowiadanie
 • opis


Mój synek jest zachwycony tą książką. Często sam po nią sięga i rozwiązuje zadania. Mimo, że mamy wakacje, to pogoda sprzyja takim formą zabawy. Tak zabawy, ponieważ nauka z tą książeczką to zabawa. 

Oczywiście Fakt, że książeczkę otrzymałam nie ma wpływu na moją opinię. Z czystym sumieniem polecam każdemu rodzicowi :)


2 komentarze:

 1. Mina Twojego syna jest najlepszą rekomendacją. Świetna książka, szkoda, że dawniej takich nie było.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna pozycja! Rzeczywiście przyda się do nauki :)

  OdpowiedzUsuń